Navigace


TV spoty

TV spot 2011

Letošní spot tak trošku připomíná, že čas za kamerou a na place letí stejně rychle jako kdekoliv jinde ... a škola, ženské, chlapi a drobné kšeftíky či kamarádské výpomoci často zdržují od vlastní intenzivní tvorby. Co jste neudělali hned, když vás svrběl objektiv a nápady tančily kolem, to už asi nedoženete... A nebo? Nezoufejte, vezměte kameru a vyražte ven, vždyť uzávěrka soutěže je letos až 9. října! Spot vytvořil Martin Jůza s kreativní partou Krutart.


TV spot 2010

Festivalová znělka pronikla do 3D dimenze! Ačkoliv zatím pouze dvojrozměrně :( Pokud si zakryjete levé oko oranžovou euro složkou a druhým zkusíte trošku šilhat za monitor, zjistíte, že se prostor obýváku starší dámy zakřivuje v pisoaristických liniích. Ve snímku se měl ještě objevit pes, který jediný zůstane věrný naší realitě, nicméně jeho hyperrealistický postoj k natáčení způsobil, že tam prostě není. A neptejte se štábu proč. Od té doby jsou nějací nerudní :)


TV spot 2009

Poněkud odvážnější tematika málem způsobila, že jsme se nedostali do televizního vysílání. Etický kodex ČT a korektní editor nevidí rádi, když se spojuje erotika (byť humorná) s náboženskými symboly. Pokud jste přehlédli, okoukněte klip znovu a hledejte...


TV spot 2008

V roce 2008 se Česká televize poprvé stala mediálním partnerem festivalu. Znamenalo to, že na přelomu října a listopadu běžel spot cca 12x v době po regionálních zprávách (Report). Posuďte sami, do jaké míry se Martinovi Jůzovi (režisér klipu) podařil. Pozorný divák si všimne, že tento ročník nás vedl k úsporným opatřením, takže si moc přátel nezahrálo...


Filmové znělky 2007

První ročník festivalu přinesl znělky pro všechny soutěžní kategorie. Takové "mrhání" energií, prostředky a lidmi jsme si pak už bohužel nemohli nikdy dovolit :)
Kategorie "Road movie", "Love story" "Art movie" Zavzpomínejte s námi.Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.