Navigace


Video

V odkazech níže najdete trailery soutěžních snímků, ukázky vítězných filmů z minulých ročníků, dokumenty o festivalu a podobně.

Video 2011

Také letos se můžete kouknout na řadu snímků na svých monitorech... pokud vám ale budou chybět debaty s tvůrci, reakce lidí v sále, vůně kávy, bulletiny, řada na pivo a záchod, kam se vlezete i v šesti, vypněte to a přijďte za námi.


Trailery soutěžních snímků 2011

Mít dobrý trailer je krok směrem k distribuci a k větší pozornosti producentů. Kdo se chce dostat na plátna digitálních kin, musí s jeho výrobou napříště počítat. Okoukněte některé kousky z letošní sklizně.


Video 2010

Pokud někdo marodíte a nemůžete za námi do kina, podívejte se na výběr letošních soutěžních filmů z tepla své postele. Není to sice úplně ono, ale lepší vrabec na monitoru než s holubem cárat po projekcích. Příště ale určitě plátno!


Rádio spot

Tak tohle se mohlo stát jedině v Ostravě!


Trailery soutežních snímků 2010

Ne každý ze soutěžících pro svůj snímek vytvoří trailer. Počet těch, kteří to považují za zajímavé, ale rok od roku roste. Pokud i vy máte nějaké upoutávky ve svém počítačovém šuplíku, nenechte je hnít a pošlete odkaz. Rádi na vás upozorníme.


Reportáže z minulých ročníků

Dělat reportáž z filmového festivalu je vždycky nevděčná práce... Zatímco se ostatní baví, sedí v kině nebo na kafi, vy nesmíte nic propásnout a ještě se po vás chce, aby to nakonec bylo málem umění. Však se sami pokochejte.


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.